نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

آخرین خبر از بازنشستگان تأمین اجتماعی امروز دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۳

آخرین خبر از بازنشستگان تأمین اجتماعی امروز دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۳

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب با موضوع “آخرین خبر از بازنشستگان تأمین اجتماعی امروز دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۳” در خدمتتان هستیم.

یک بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی از تأخیر در اجرای متناسب‌سازیِ حقوق بازنشستگان و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع ابراز نگرانی کرد.

جهت اطلاع از آخرین و بروزترین اخبار بازنشستگان" کانال تلگرام اخبار بازنشستگان" را دنبال کنید.

یک بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی از تأخیر در اجرای متناسب‌سازیِ حقوق و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع ابراز نگرانی کرد و گفت: منابع همسان‌سازیِ بازنشستگانِ صندوق‌های دیگر را از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین کرده‌اند اما هنوز برای بازنشستگان تأمین اجتماعی تصمیمی نگرفته‌اند.

ایلنا نوشت، این بازنشسته افزود: مالیات بر ارزش افزوده از جیبِ مردم پرداخت می‌شود و دولت برای همسان‌سازیِ حقوق بازنشستگان خود از آن استفاده می‌کند. صندوق تأمین اجتماعی متعلق به ماست و منابع و دارایی‌های آن از دسترنج ما حاصل شده، اما دولت‌ها با سیاستهای غلطِ خود و دست‌اندازیِ دائم به منابع این سازمان، کار را به جایی رسانده‌اند که صندوق تأمین اجتماعی از تأمین منابع متناسب‌سازی برای بازنشستگان ناتوان است.

وی گفت: حقوق ما بسیار ناچیز است و اجرای متناسب‌سازی کمترین کاری است که می‌توانند برای ما انجام دهند. تأخیر در اجرای قانون و پرداختِ مابه‌التفاوتِ متناسب‌سازی تنها ارزشِ حداقل افزایشی که قرار است به ما برسد را کاهش می‌دهد.

این بازنشسته افزود: هزینه‌های سنگین درمان در کنار عدم حمایت کافیِ بیمه‌های مادر و تکمیلی مشکلات بازنشستگان را در دوره‌ی میانسالی افزایش داده است. به طوریکه بسیاری از بازنشستگان از مراجعه برای درمان تا زمانی که مجبور نشوند، خودداری می‌کنند.

به گفته‌ی وی، بازنشستگان از صندوقی که سال‌ها سهم بیمه به آن پرداخت کرده‌اند، حمایتی ندیده‌اند و مجبور شده‌اند در سن بازنشستگی برای تامین هزینه‌های خانواده به شغل دوم روی بیاورند.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

3 پاسخ

  1. اگر آقای الف،ه،امروز پول بخواد ظرف سه روز بهش میدن ،ولی درماه چهارم سال هنوز حکم همسانسازی که حق بازنشسته است صادر ومابه تلتفاوتش پرداخت نشده ،

  2. اردیبهشت ماه درهمین خبرنامه شما ازقول آقای حاجی بابایی نماینده مجلس وعضوکمسیون اقتصادی نوشته بودید ،منابع مالی متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آماده است ،ولی منتظر دستور اجرایی برنامه هفتم دولت هستم ،بمحض اعلام برنامه متناسب سازی انجام خواهد شد .ولی الان بعداز دوماه ونیز اعلام برنامه دنبال منابع میگردین. آقایان دوران گول زدن مردم گذشته .الآن اکثربازنشستگان مدارک عالی تحصیلی دارن وهرکدامشان ده تا حاجی بابایی هستن .

    1. دمت گرم دوست عزیز و بازنشسته گرامی
      الحق که گل گفتی دوران گول زدن دیگه تمام شده آخه تا کی میخواهید دروغ بگویید :: تا کی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *