نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

ثبت نام توزیع 2 حلقه لاستیک دولتی رایگان به هر کدملی آغاز شد /آنلاین لاستیک بخرید درب منزل تحویل بگیرید

ثبت نام توزیع 2 حلقه لاستیک دولتی رایگان به هر کدملی آغاز شد /آنلاین لاستیک بخرید درب منزل تحویل بگیرید

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

ثبت نام توزیع 2 حلقه لاستیک دولتی رایگان به هر کدملی آغاز شد /آنلاین لاستیک بخرید درب منزل تحویل بگیرید،عنوان موضوعی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت.

در قانون چک، امکان برخورداری از چک، موردی فراهم شده و بانک‌ها موظف به صدور آن هستند.

آمنه نادعلی‌زاده، سخنگوی اجرایی قانون چک  و از مدیران بانک مرکزی، چک موردی، در اصلاحیه اخیر قانون صدور چک در سبد محصولات شبکه بانکی قرار گرفت و این چک مخصوص اشخاص حقیقی است که مایل به گرفتن دسته چک نیستند، اما تمایل دارند برخی تعهدات‌شان را به‌صورت موردی، از طریق چک پرداخت کنند.

حالا چگونه می‌شود چک موردی گرفت؟

ابتدا باید بدانید برای دریافت چک موردی، اشخاص باید در بانک مورد نظر حساب جاری داشته باشند و این اشخاص در هر نوبت تقاضا می‌توانند صرفا ۲فقره چک موردی دریافت و در سال نیز جمعا ۵ فقره چک موردی صادر کنند.

البته پس از درخواست شخص متقاضی داشتن چک موردی، بانک‌ها اهلیت و اعتبار او را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که سابقه چک برگشتی رفع سوء اثر نشده و محکومیت قضایی نداشته باشد.

چرا که تمامی محرومیت‌هایی که در قانون صدور چک برای برگشت‌خوردن چک‌های عادی درنظر گرفته شده، درباره چک‌های موردی نیز برقرار است.

از جمله این محرومیت‌ها این است که اشخاص مذکور امکان دریافت دسته چک، دریافت کارت بانکی جدید و ضمانت‌نامه بانکی را ندارند و درصورت برگشت‌خوردن برگه چک آنها، وجوه حساب‌های بانکی‌شان به اندازه مبلغ کسری تا زمان رفع تعهدات مسدود می‌شود.

این را هم اطلاع داشته باشید که هرچند همه بانک‌ها مکلف هستند چک موردی را در سبد محصولات خودشان ارائه دهند اما در حال حاضر ‌ برخی بانک‌ها این محصول را ارائه می‌کنند‌که تعداد این بانک‌ها قابل توجه نیست.

منبع:بانک اول

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *