نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

حدود 50 درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده و مابقی آن هم پرداخت خواهد شد

حدود 50 درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده و مابقی آن هم پرداخت خواهد شد

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

حدود 50 درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده و مابقی آن هم پرداخت خواهد شد، عنوان موضوعی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت.

رکنا اقتصادی: مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: حدود 50 درصد از وجه کشاورزان پرداخت شده و در حال پرداخت است. مابقی آن هم پرداخت خواهد شد. زمان بندی را سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها تعیین خواهند کرد.

به گزارش رکنا، سهراب سهرابی درباره میزان خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بر اساس گزارش‌ها و جمع‌بندی‌هایی که داشتیم سطح زیر کشت گندم ایران شامل 2 میلیون هکتار گندم آبی و 4 میلیون هکتار گندم دیم مجموعاً 6 میلیون هکتار است و تا به امروز آخرین گزارشی که در سامانه سیفا یا سامانه شرکت بازرگانی دولتی ایران ثبت شده 3 میلیون و 550 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: عملیات برداشت در استان‌ها همچنان ادامه دارد. برداشت گندم هم در اقلیم‌های گرم جنوب و هم در اقلیم گرم و مرطوب کشور آغاز شده و ادامه دارد و در ادامه نیز اقلیم‌های معتدل سرد و اقلیم‌های سرد کشور به این جمع اضافه خواهد شد.

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، ادامه داد: اولین برداشت‌ها از هفته اول فروردین ماه در استان‌های گرم و خشک جنوب کشور داشتیم و آخرین برداشت‌ها را هم معمولا در اقلیم سرد کشور در شهریور ماه خواهیم داشت. برآوردها نشان می‌دهد که میزان تولید گندم کشور در سال جاری حدود 15 میلیون تن خواهد بود و میزان خرید را هم بین 11.5 تا 12 میلیون تن خواهد بود. با این میزان خرید به خودکفایی کامل خواهیم رسید و تمام نیازهای کشور هم در حوزه گندم خبازی‌ها و هم صنف و صنعت را  تامین خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری استان گلستان بیشترین میزان تولید و خرید را خواهد داشت. سال گذشته از استان گلستان 550 هزار تن گندم مازاد بر مصرف خریداری شد. امسال قطعاً از یک میلیون و 100 هزار تن بیشتر خواهد شد.

وی افزود: بعد از آن استان اردبیل خواهد بود که سال گذشته حدود 270 هزار تن گندم خریداری شده و امسال قطعاً حدود 2 برابر سال گذشته خرید خواهد داشت. استان بعدی استان ایلام است که در حال حاضر عملیات برداشت در آن ادامه دارد و خرید خوبی را تا کنون داشته و قطعاً از سال گذشته مقداری بیشتر خرید انجام خواهد شد. همچنین استان‌های غربی کشور مانند کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، شرقی، استان همدان، زنجان، قزوین و خراسان رضوی و خراسان شمالی قطعاً خریدهایشان از سال گذشته بیشتر خواهد بود.

سهرابی در خصوص سازوکار پرداخت مطالبات نیز گفت: بر اساس جلساتی که با سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم امسال برنامه نحوه پرداخت‌ها به این شکل است که  ابتدا کشاورزمان در سامانه پهنه بندی اطلاعاتش وارد می‌شود و سطح زیر کشت و اهلیتش تعیین می‌شود بعد از آن برآورد تولید اتفاق می‌افتد.

وی افزود: سامانه پهنه بندی و سامانه سیفا با هم در ارتباطند و بعد از تحویل محصول به مراکز خرید تضمینی این اطلاعات در سامانه سیفا می‌نشیند و تمام این اطلاعات در اختیار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار می‌گیرد و از محل اعتباراتی که در این مسیر پیش بینی شده پرداخت‌ها مستقیما از سازمان هدفمندی یارانه‌ها به حساب زارعان انجام می‌شود که یک تغییر جدیدی است.

وی عنوان کرد:  چون در گذشته این پول به حساب شرکت بازرگانی دولتی واریز می‌شد و بعد از آن به حساب بانک کشاورزی می‌رفت و سپس به حساب کشاورز پرداخت می‌شد. اما این کار می‌تواند سرعت کار را بالا ببرد و جلوی انحرافات احتمالی را بگیرد و مستقیما به ذی نفع نهایی که کشاورزان باشند پرداخت شود.

مجری طرح گندم افزود: حدود 50 درصد از وجه کشاورزان پرداخت شده و در حال پرداخت است. مابقی آن هم پرداخت خواهد شد. زمان بندی را سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها تعیین خواهند کرد. امروز جلسه‌ای در ارتباط با  مکانیزم و اقدامات مجموعه آنها در رابطه با پرداخت‌های به موقع کشاورزان خواهیم داشت.

به گزارش رکنا، گفتنی است روز گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان مطالبات گندمکاران طی دو روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: این مبلغ مستقیماً به حساب کشاورزان واریز شده است.

داود منظور در صفحه خودش در فضای مجازی نوشت: در غیاب رئیس جمهور شهید و تا استقرار دولت جدید، همکاران می‌کوشند کلیه امور جاری کشور بدون هرگونه وقفه و تأخیری به انجام برسد.

وی اعلام کرد: در دو روز گذشته پرداخت مطالبات گندمکاران عزیز به بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال رسید که مستقیماً به حساب آنها واریز شد.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *