نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

خبر خوش رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

خبر خوش رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب به موضوع “خبر خوش رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان” می پردازیم.

داود منظور آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

جهت اطلاع از آخرین و بروزترین اخبار بازنشستگان" کانال تلگرام اخبار بازنشستگان" را دنبال کنید.

داود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی  توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش عرشه آنلاین،بازنشستگان انتظار دارند که سازمان تامین اجتماعی زمان دقیق پرداخت معوقات را مشخص کند. آنها سوال می‌کنند که آیا در آینده معوقات مزدی ما پرداخت خواهد شد یا کار همچنان به تاخیر خواهد افتاد؟

داود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی نوشت: تدوین آیین نامه اجرایی نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان عزیز توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه در مراحل پایانی قرار دارد. پس از تصویب این آیین نامه در هیات دولت، اجرای آن آغاز خواهد شد.

بر اساس بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم را به عمل آورد. این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود. آیین‌نامه اجرایی این بند به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

منظور روز ۱۲ خرداد ماه سال جاری در نشست خبری در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در برنامه هفتم این موضوع دیده شده که طی سه سال اجرایی شود؛ به طوری که در سال اول اجرای (۱۴۰۳) برنامه ۴۰ درصد و در دو سال بعد (۱۴۰۴ و ۱۴۰۵) هر سال ۳۰ درصد انجام شود.

وی افزود: منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قانون بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: در مورد صندوق‌های بازنشستگی بخش دولتی در قانون بودجه با همکاری مجلس منابع آن دیده شده تا این پرداخت‌ها بدون مشکل انجام شود؛ به طوری یک درصد مالیات ارزش افزوده به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع برای آن پیش‌بینی شده است.

منظور ادامه داد: با ابلاغ قانون بودجه در حال تنطیم احکام حقوقی بازنشستگان هستیم و مقدمات اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان در حال انجام است و از ابتدای اول امسال در حقوق بازنشستگان اجرایی و اعمال می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هم، گفت: در قانون بودجه امسال پیش‌بینی شده که دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خودش را به تامین اجتماعی برای این موضوع پرداخت کند تا همسان سازی اجرایی شود و در حال برگزاری جلسات با تامین اجتماعی هستیم تا نحوه پرداخت این مبلغ نهایی شود.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

9 پاسخ

  1. چرا اینقدر با جملات بازی می‌کنید همش حرفهای تکراری و اضافی حوصله مون سر رفت از این بیهوده گویی ها بازنشسته بیچاره فقط انتظار پشت انتظار

  2. همش حرفهای تکراری و اضافی حوصله مون سر رفت از این بیهوده گویی ها بازنشسته بیچاره فقط انتظار پشت انتظار

  3. منظور بی منظور گفت اصلا منظور منظوری نداشت الکی گفت تا انتخابات تمام بشه بعد منظور با منظور میگه. آنهایی که منظور میگه همش سرکاریه گوش نکنید بخدا.

  4. بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان اگر این چهل درصد در تیر ماه اعمال شود درسته بااین تورم کمرشکن این حقوقها جوابگو نیستند ولی حداقل تاحدودی این همسان سازیها از کوچکتر شدن بیش از حدسفره ما بازنشستگان تاثیر باز دارندگی خواهد داشت ولی تازمانی که دخل وخرجها (حقوقها)برمبنای تورم محاسبه نشود مشکلات اقتصادی همیشه وجود خواهد داشت ودر ضمن چرا از خودمان بازنشستگان. بصورت حضوری برای ارائه راه کارهای اقتصادی سیاسی اجتماعی وووو دعوت به عمل نمی‌آید وتا در این عرصه ها حضور پر رنگ و راهکارهایی ارائه دهیم که مشگلی از مشکلات این قشر معزز(((بازنشستگان))) مرتفع گردد انشاالله

  5. دولت توان همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری رو نداره چه برسه به بقیه 🙄🙄

  6. جناب آقای دکترمنظورخواهشمندم اطلاع کافی ازوصع بازنشسته پیرامون سازمان متبوع شان که بعنوان بالاترین مقام مسول سازمانی بایدازجریانات ماوقع انچه مبگدردداشته باشند آیا جناب دکترمنطورمطلعند کارشناس ایثارگری که‌ دین حودرا به مرز وبوم این مملکت ادا نموده تالحطه نگارش مدت ۱۵ماه سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مازندران ازبرقراری حقوق بازنشستگی اش خودداری ورزیده وبه امید پاداش سنوات خدمتش چشم انتظاراست انهم با داشتن عایله تحت تکفل ودرشرایط تورم اقتصادی هبچ کجاصدایش شنیده نمیشودلطفا رسیدگی عاجل فرماییدمستندات ومشخصات درایمیل محغوظ است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *