نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

«رنو» ساخت ایران به بازار می‌آید

«رنو» ساخت ایران به بازار می‌آید

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

«رنو» ساخت ایران به بازار می‌آید،عنوان موضوعی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت.

اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.

نگاه روندی این مزیت را دارد که تاثیر اقتصاد بر سایر موضوعات جامعه ایرانی و تاثیر گرفتن اقتصاد از آنها را بتوانیم در یک مجموعه تجزیه و تحلیل کنیم و همچنین پاسخ به چراهای وضعیت کنونی اقتصادی داشته باشیم. اکنونِ اقتصاد ما محصول تلاش ها و تصمیم گیری ها در دهه های گذشته است. امسال در این پروژه سال های 1394،1384،1374،1364،1354 از هر دهه انتخاب شده است.

در سال 1403، اقتصادنیوز در «نیم‌قرن با اقتصاد ایران» با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان تقدیم مخاطبان می‌شود.

11 خرداد 1354؛ «رنو» ساخت ایران به بازار می‌آید

قرارداد نهایی ساخت اتومبیل رنو در ایران امضا شد و یک شرکت بزرگ که سرمایه آن به 835 میلیون تومان خواهد رسید برای تولید این اتومبیل در ایران تاسیس شد.

گفت‌و‌گوهای 14 ماهه مدیران شرکت سیتروئن با مدیران کمپانی‌های «رنو» و «سیتروئن» فرانسه هفته گذشته به عقد قرارداد نهایی ساخت اتومبیل رنو در ایران انجامید.

برای این منظور، کمپانی فرانسوی سیتروئن، سهم خود را در کارخانه سیتروئن ایران به کمپانی اتومبیل‌سازی دیگر فرانسه «رنو» واگذار کرد.

سرمایه اولیه شرکت ایرانی و فرانسوی رنو 122 میلیون تومان است که بلافاصله پرداخت شد.

شرکت جدید، تولید اتومبیل‌های چهار سیلندر «رنو» با مونتاژ این اتومبیل سواری از یکی دو ماه آخر امسال شروع خواهد کرد.

تولید کارخانه ژیان تا سال 1359 به یکصد هزار دستگاه خواهد رسید و تولید ژیان نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

11 خرداد 1364؛ وزیر نفت: اعضای «اوپک» زیر فشار شدید ابرقدرت‌ها قرار دارند

آقای محمد غرضی، وزیر نفت در آستانه تشکیل اجلاس کمیته اجرایی اوپک در طائف با حجت‌الاسلام والمسلمین ]آیت‌ا…[

سیدعلی خامنه‌ای رئیس‌جمهوری دیدار کرد و گزارشی پیرامون کیفیت فعلی بازار نفت را به اطلاع وی رساند.

غرضی با اشاره به فشارهای شدید بر بازار نفت از حدود یک ماه قبل تاکنون، اظهار کرد: مصرف‌کنندگان نفت با هماهنگی مناسبی از برداشت و خرید نفت خودداری کرده‌اند؛ به طوری که به تولیدکنندگان نفت اوپک زیر فشار وسیعی ازسوی ابرقدرت ها قرار گرفته‌اند.

وی افزود: مجموعه اطلاعات به‌دست آمده نشان می‌دهد تولید نفت اوپک در شرایط فعلی چند میلیون بشکه زیر سقف 16 میلیون بشکه نفت تعیین شده‌ ازسوی اوپک است و این فشار بر بازار نفت نیز یک فشار مصنوعی است.

غرضی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان نفت همان طور که در مقابل فشار دولتی ایستادگی کردند اینک با مقاومت و ایستادگی از قیمت نفت بر مبنای هر بشکه 28 دلار حمایت می‌کنند به لزوم رسیدگی کمیته اجرایی بر کنترل تولید و میزان فروش و قیمت نفت اشاره کرد.

11 خرداد 1374؛ طرح توسعه مترو تهران به ارزش 586 میلیون دلار

در جلسه بعد از ظهر دیروز هیات وزیران میرزاده، معاون اجرایی رئیس‌جمهوری گزارشی درباره رئوس مذاکره و توافق‌های به‌عمل آمده بین جمهوی اسلامی ایران و جمهوری خلق چین را درباره همکای‌های اقتصادی، بازرگانی، صنعتی، علمی و فنی به اطلاع هیات وزیران رساند.

براساس این گزارش طرح مترو تهران به مبلغ 586 میلیون دلار، طرح همکاری‌های نفتی و پالایش نفت به مبلغ 425 میلیون دلار، ساخت کشتی 100 میلیون دلاری ازجمله طرح‌های مورد توافق ایران و چین در سفر هیات ایران به پکن است.

11 خرداد 1384؛ خط تولید فولکس و هیوندای در کرمان آغاز به کار کرد

خط تولید خودروهای فولکس واگن مدل Gol و خودروهای هیوندای ورنا و هیوندای آوانته در شرکت‌های تحت پوشش کرمان خودرو روز گذشته آغاز به کار کرد.

با برگزاری این مراسم تولید خودروهای هیوندای ورنا و هیوندای آوانته در شرکت خودروسازی راین که از شرکت‌های تحت پوشش کرمان خودرو است، آغاز شد.

شرکت راین برنامه‌ریزی کرد که در سال 86 به ظرفیت تولید 100 هزار دستگاه در سال برسد.

قیمت خودرو ورنا 4 میلیون و 500 هزار تومان است. پیش‌بینی می‌شود خودرو آوانته با 22 میلیون تومان دنده معمولی و 25 میلیون تومان با دنده اتوماتی کاز شهریور امسال به بازار عرضه شود.

در این مراسم همچنین تولید خودروهای فولکس واگن مدل Gol نیز در شرکت خودروسازی بم که از شرکت‌های تحت پوشش کرمان‌خودرو است، آغاز شد.

11 خرداد 1394؛توقف تورم در هسته سخت

تیم اقتصادی تدولت، رسیدن تورم به هسته سخت را تایید کرد. پیش از این «دنیای اقتصاد» در تاریخ 6 آبان سال 93 با عنوان «ورود تورم به هسته سخت» پیش‌بینی کرد «با نزول تورم» به زیر 20 درصد، تداوم مسیر کاهش فعلی برای تورم با «سرعت کمتری» دنبال می‌شود و برای حصول تورم تک‌رقمی، اتخاذ سیاست‌های ایجابی ضروری است.

روز گذشته در بیست و پنجمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی که با محوریت «حصول تورم تک‌رقمی پایدار» برگزار شد بر این نکته تاکید شد. اعضای تیم اقتصادی دولت، مسیر طی‌شده تورم در ماه‌های گذشته را متفاوت از مسیر آینده آن دانستند.

به اعتقاد این کارشناسان، گذار از هفته سخت تورم با ابزار فعلی میسر نخواهد بود و باید در سیاست‌های پولی و مالی تحولاتی رخ دهد.

تیم اقتصادی دولت تاکید کرد که از سه موتور کاهنده نرخ تورم در یک سال و نیم گذشته، ظرفیت دو موتور تکمیل شده است.

مسوولان اقتصادی معتقدند: «انتظارات» و «ثبات ارزی» حداکثر تاثیر خود را بر نرخ تورم داشته‌اند و تنها موتور کاهش تورم در آینده مدیریت پایه پولی است؛ سیاستی که لازمه موفقیت آن پر کردن خلأ ابزاری و اصلاح ساختار است.

برداشت بی‌رویه از ذخایر استاتیک آب

22 درصد از کل ذخایر استاتیک آبی کشور طی مدت 40 سال مصرف شده است و ادامه برداشت از این ذخایر با شدت ادامه دارد. مسوولان وزارت نیرو با هشدار نسبت به این موضوع اعلام می‌کنند «در طول تاریخ بسیاری از تمدن‌ها به دلیل کاهش منابع آبی منقرض شده‌اند؛ در عین حال یکی از دلایل تعارض‌های اجتماعی نیز محرومیت آبی است.»

در حال حاضر از کل 500 میلیارد مترمکعب ذخایر استاتیک آب‌های زیرزمینی بیش از 110 میلیارد مترمکعب مصرف شده است. وزیر نیرو در این رابطه می‌گوید: آب‌های زیرزمینی شامل دو لایه استاتیک و دینامیک است. ذخایر دینامیک آب اگر برداشت شود با بارش‌های سال بعد قابل جبران است، ولی اگر ذخایر استاتیک آبی مورد بهره‌برداری قرار گیرد، ‌دیگر قابل جبران نیست.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *