نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

سوپرایز ایران خودرو در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سوپرایز ایران خودرو در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب به موضوع سوپرایز ایران خودرو در سال ۱۴۰۳ اعلام شد خواهیم پرداخت.

ایران خودرو قصد دارد در سال ۱۴۰۳ تغییراتی را در محصولات خود اعمال کند و خانواده خودروی دنا نیز از این تغییرات در برنامه‌های آینده‌اش بهره خواهد برد.

خانواده دنا تا پایان بهمن ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، رشد تولیدی حدود چهار درصد را ثبت کرد. ایران خودرو در پایان بهمن سال گذشته، حدود ۷۸ هزار و ۷۵۰ دستگاه انواع دنا را تولید کرد. این تعداد تولیدی نشان دهنده رشد حدود دو هزار و ۹۰۰ دستگاهی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ است که حدود ۷۵ هزار و ۸۵۰ دستگاه تولید شده بود.

خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص با توجه به ثبت رشد تولید خانواده دنا در کارنامه خود توانستند رشد فروش را نیز برای این خانواده خودرویی به خود ببینند.

آبی های جاده مخصوص در پایان بهمن پارسال نزدیک به ۷۷ هزار و ۷۵۰ دستگاه انواع دنا را برای متقاضیان فاکتور کردند این تیراژ فروش در مقابل فروش حول و حوش ۷۵ هزار و ۲۰۰ دستگاهی تا پایان بهمن ۱۴۰۱ نشان می دهد این خودروساز حدود دو هزار و ۵۵۰ دستگاه دنا بیشتر در بازه زمانی یاد شده در سال ۱۴۰۲ فروخته است. فروش دنا در بازه زمانی تعیین شده به زبان درصد بیش از ۳ درصد رشد را تجربه کرده است.

بررسی مجوز قیمتی که ایران خودرویی ها در اواخر مهر ۱۴۰۲ برای ۸ محصول خود گرفتند نشان می دهد قرار است تغییرات گسترده ای در سبد محصولاتی دنا رخ دهد.

مدیران ایران خودرو به دنبال این هستند تا دنا پلاس با گیربکس ۶ سرعته و موتور EF۷ P را جایگزین دنا پلاس با گیربکس دستی و موتور توربو شارژ کنند همچنین مدل اتوماتیک دنا نیز تغییر می کند. آبی های جاده مخصوص تولید دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک را متوقف می کنند و دنا با گیربکس اتوماتیک با موتور توربو شارژ آپشنال را جایگزین آن می کنند.

بررسی بازار خودرو نشان می دهد در حالی که دنا با گیربکس اتوماتیک موتور توربو شارژ  آپشنال به بازار رسیده هنوز خبری از دنا با موتور EF۷ P و گیربکس دستی ۶ سرعته در بازار نیست.

آن طور که طرح های فروش ایران خودرویی ها در سال ۱۴۰۲ نشان می دهد این خودروساز اولین طرح فروش دنا با گیربکس ۶ سرعته دستی و موتور EF۷ P را در آخرین روز بهمن ۱۴۰۲ ویژه متقاضیانی که در دور اول فروش از مسیر سامانه یکپارچه با مکانیزم نوبت دهی نام نویسی کرده بودند، برگزار کرد. دناهای جدید در  بهار ۱۴۰۳ به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

به نظر می رسد در سال ۱۴۰۳ بیشتر از خانواده دنا بشنویم زیرا آبی های جاده مخصوص برنامه های خود برای این خانواده خودرویی را با سرعت بیشتری در سال جاری پیگیری می کنند.

باید منتظر ماند و دیدی از تغییرات خانواده دنا در بازار چه استقبالی خواهد شد. آن طور که قیمت های بازاری خودرو نشان می دهد قیمت دنا با گیربکس اتوماتیک و موتور توربو شارژ آپشنال در سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان بود. قیمت کارخانه ای این محصول جدید ایران خودرو حدود ۶۹۰ میلیون تومان است. به نظر می رسد بخشی از این فاصله قیمتی مربوط به عرضه محدود است و چنانچه عرضه در سال جاری افزایش یابد این فاصله قیمتی کمتر خواهد شد.

پیش بینی می شود در ابتدای عرضه دنا با گیربکس ۶ سرعته دستی و موتور EF۷ P نیز فاصله قیمتی بازار و کارخانه زیاد باشد اما به تدریج این فاصله با افزایش تیراژ عرضه متعادل تر خواهد شد.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *