نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

سیر تا پیاز کرایه تاکسی های برقی در تهران

سیر تا پیاز کرایه تاکسی های برقی در تهران

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب با موضوع “سیر تا پیاز کرایه تاکسی های برقی در تهران” در خدمتتان هستیم. با ما همراه باشید.

تعداد ۲۰۰ دستگاه تاکسی برقی به دست خریدارانش رسید اما کرایه این تاکسی ها چقدر است؟ با روزگار خودرو همراه باشید.

شرکت کرمان موتور اولین خودروسازی است که واردات و عرضه تاکسی های برقی را بر عهده گرفت. کی ام سی EJ7 به تعداد ۲۰۰ دستگاه پلاک و تحویل رانندگان شد. تعداد ۸۰۰ دستگاه دیگر از این تاکسی برقی هم به زودی به دست مشتریان خود خواهد رسید.

 

مشخصات فنی تاکسی برقی کرمان موتور

کی ام سی EJ7 از یک پیشرانه برقی با حداکثر توان ۱۹۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۴۰ نیوتن.متر بهره می‌برد. این خودرو مجهز به یک باتری ۵۰ کیلووات ساعتی است که در صورت شارژ کامل می‌تواند ۴۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشد. شتاب صفر تا صد این خودرو هم کمتر از ۷ ثانیه اعلام شده است.

هزینه شارژ تاکسی های برقی

هزینه شارژ خودروهای برقی به طور معمول کمتر از ۵۰ هزار تومان خواهد شد. اما به صورت خاص هزینه شارژ کامل کی ام سی EJ7 با احتساب هر کیلووات ساعت ۵۴۷ تومان عدد ۲۷ هزار تومان خواهد شد. به نوعی می‌توان گفت با پرداخت ۲۷ هزار تومان امکان پیمایش ۴۰۰ کیلومتر را خواهید داشت.

قیمت تاکسی ها برقی

خودروهای مختلفی برای استفاده به عنوان تاکسی برقی تا کنون وارد کشور شده است. اما کی ام سی EJ7‌ با قیمت ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به رانندگان تاکسی عرضه شد. البته ۹۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به صورت تسهیلات ۵ ساله با کامرزد ۹ درصد عرضه شده است. میزان ۶۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات را کرمان موتور به صورت مستقیم ارائه می دهد و باقی سهم تاکسیرانی و شهرداری است.

کرایه تاکسی های برقی چقدر است؟

شادی مالکی، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره نرخ کرایه این تاکسی‌ها گفت: طبق مصوبه شورای شهر تهران، با توجه به اینکه این تاکسی‌ها خودروی لوکس به شمار می‌آیند رانندگان تاکسی می‌توانند تا سقف ۸۰ درصد افزایش نرخ داشته باشند اما برای رفاه حال شهروندان، اعلام کرده‌ایم رانندگان این دسته از خودروها می‌توانند تا سقف ۵۰ نسبت به نرخ عادی کرایه یک مسیر، افزایش کرایه داشته باشند.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *