نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

واریز وام ۳۰ میلیونی بازنشستگان شرطی شد!

واریز وام ۳۰ میلیونی بازنشستگان شرطی شد!

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب با موضوع “واریز وام ۳۰ میلیونی بازنشستگان شرطی شد!” همراه شما هستیم.

فرآیند ثبت نام برای دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی از طریق کانون‌های بازنشستگی صورت خواهد گرفت.

جهت اطلاع از آخرین و بروزترین اخبار بازنشستگان" کانال تلگرام اخبار بازنشستگان" را دنبال کنید.

به گفته کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، به دلیل محدودیت سهمیه اختصاصی به نسبت جمعیت بازنشستگان و تعداد زیاد درخواست‌ها، تسهیلات اختصاصی از طریق قرعه کشی در وبسایت تامین اجتماعی قرار خواهد گرفت.

شرایط دریافت وام به شرح زیر است:

۱. دارا بودن ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر

۲. سن ۵۰ تا ۷۸سال

۳. عدم مسدودی حساب

۴. مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی

۵. عدم سابقه چک برگشتی

۶. عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)

۷. عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی ۳ سال گذشته

۸. داشتن موجودی کافی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان

روز گذشته غلامرضا شریعتی، در جلسه علنی امروز،  در حین بررسی گزارش وزیر اقتصاد درباره حمایت از تولید و اشتغال پایدار و رشد تولید، اظهار کرد که پرداخت تسهیلات بانکی برای تولید مسکن یکی از اهداف دولت شهید رئیسی بود. او افزود که تنها بانک مسکن عملکرد خوبی داشته و سایر بانک‌ها از پرداخت تسهیلات اجتناب می‌کنند، که این موضوع باعث مشکلاتی برای پیمانکاران حوزه مسکن شده است.

وی تاکید کرد: بانک‌ ها بیشترین اجحاف را در پرداخت تسهیلات خرد در حق اقشار ضعیف جامعه می‌کنند، به طوری که مردم برای دریافت وام‌ هایی از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان دچار مشکل هستند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وام فرزندآوری هم به خوبی پرداخت نمی‌شود. سیاست‌های پولی و انقباض مالی به روند رشد تولید در کشور ضربه می‌زند.

در دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳، ده نوع وام بانکی به خانوارها پرداخت شده که از میان آن‌ها، «تسهیلات خرید کالای شخصی» و «قرض‌الحسنه ضروری» بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از آن نیز خانوارها بیش‌تر متقاضی دریافت وام ازدواج بوده‌اند. به بیان دقیق‌تر، تقریبا ۸ درصد از تسهیلات پرداخت‌شده به خانوارها در دو ماه اول امسال، مربوط به ازدواج بوده است. خرید خودروی شخصی و خرید مسکن نوساز نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته است. در مقابل، تسهیلات مربوط به فرزندآوری، خرید مسکن غیرنوساز و جعاله تعمیر مسکن، کمترین سهم را از کل تسهیلات پرداختی به خانوارها به خود اختصاص داده است.

چند و چون وام پرداخت‌ شده به خانوارها

در دو ماهه نخست امسال، مجموعا ۷۲۱ هزار و ۹۶۴ میلیارد تومان وام به بنگاه‌ها و خانوارها پرداخت شده است. از این مبلغ، ۱۴۹ هزار و ۴۶۳ میلیارد تومان به خانوارها در قالب تسهیلات مختلف پرداخت شده است. به عبارت دیگر، ۲۰ درصد از کل تسهیلاتی که در دو ماه نخست امسال پرداخت شده به دست خانوارها رسیده و ۸۰ درصد آن مربوط به بنگاه‌ها و کسب‌وکارها بوده است.

تسهیلات پرداختی به خانوارها با اهداف متفاوتی اعطا می‌شود. داده‌های بانک مرکزی حاکی از آن است که در دو ماه اول امسال، تسهیلات «خرید کالای شخصی» بیش‌ترین سهم را از کل تسهیلات اعطایی به خانوارها به خود اختصاص داده است. در این بازه زمانی، بیش از ۵۹ هزار میلیارد تومان وام به این منظور پرداخت شده که ۳۹.۷ درصد از کل وام‌های پرداخت شده به خانوارها را تشکیل می‌دهد. همچنین، تقریبا ۵۰ هزار میلیارد تومان نیز تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری اعطا شده که ۳۳.۶ درصد از کل تسهیلات پرداختی را تشکیل می‌دهد.

قرض‌الحسنه ازدواج نیز یکی از وام‌های پرمتقاضی است و بانک‌ها ملکف شده‌اند که به تمام متقاضیان این تسهیلات را پرداخت کنند. داده‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که در دو ماه نخست امسال، ۱۲.۴ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت شده که در مجموع ۸.۳ درصد از کل وام‌های داده شده به خانوارها را تشکیل می‌دهد. سایر وام‌ها مانند تسهیلات فرزندآوری، خرید مسکن غیرنوساز و جعاله تعمیر مسکن مجموعا ۶.۳ درصد از تسهیلات خانوارها را تشکیل داده‌اند.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *