نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

وام ودیعه مسکن چند درصد است | شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن / میزان وام اجاره مسکن

وام ودیعه مسکن چند درصد است | شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن / میزان وام اجاره مسکن

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

وام ودیعه مسکن چند درصد است | شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن / میزان وام اجاره مسکن،عنوان موضوعی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ودیعه مسکن به دلیل ورود به فصل اسباب کشی توانسته است مردم را به دریافت آن ترغیب کند و خیلی از مردم به دریافت آن فکر میکنند. به دلیل سود و بازدهی بالای وام ودیعه مسکن خیلی از مردم بعد از فهمیدن شرایط از دریافت آن خودداری میکنند چرا که برایشان خیلی نمیصرفد که در ادامه خبر به آن پرداخته ایم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ودیعه مسکن اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

سقف وام اجاره مسکن در تهران و شهرستان‌ها

بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار،‌ این وام در سال ۱۴۰۳ از منابع بانکی تا سقف ۸۰ هزار میلیارد تومان اعطا می‌شود و بر اساس آخرین تغییرات، وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۳ از این قرار است؛

کلانشهر تهران: ۲۰۰ میلیون تومان
سایر کلانشهرها (مراکز استان‌ها: ۱۵۰ میلیون تومان
سایر شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر: ۱۰۰ میلیون تومان/رده

سقف وام اجاره مسکن در تهران و شهرستان‌ها
سقف وام اجاره مسکن در تهران و شهرستان‌ها

ثبت نام وام ودیعه مسکن چگونه است؟

در حال حاضر بانک‌های ملت، ملی، مسکن، صادرات، بانک رفاه کارگران، سپه، تجارت، شهر، سامان، پاسارگاد، خاورمیانه، پارسیان، سینا، کارآفرین، آینده، گردشگری، اقتصاد نوین، ایران زمین، پست بانک و موسسه اعتباری ملل به عنوان بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن معرفی شده‌اند. اما متقاضیان برای دریافت وام نباید به صورت حضوری به بانک‌های معرفی‌شده بروند. متقاضیان دریافت این تسهیلات باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

قبل از هر کاری باید آدرسhttps://saman.mrud.ir را در مرورگر اینترنت بنویسید. وقتی سامانه باز شد، با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که در آن چهار گزینه وضعیت درخواست‌ها، درخواست مسکن، تسهیلات ساخت و تسهیلات ودیعه وجود دارد.

برای ثبت نام این وام باید روی گزینه تسهیلات ودیعه مسکن کلیک کنید. در قدم اول متقاضی باید اطلاعات شخصی مثل کد ملی و شماره موبایل را وارد کند. بعد از انجام این مراحل، رمز عبور یک‌بار مصرف به گوشی همراه متقاضی ارسال می‌شود. در صفحه بعدی قوانین و شرایط گرفتن تسهیلات به متقاضی نمایش داده می‌شود. متقاضی دریافت وام با کلیک کردن روی گزینه «متن بالا را مطالعه کرده‌ و می‌پذیرم» به مرحله بعد منتقل می‌شود. در مرحله بعدی باید مشخصات‌فردی را در سامانه وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

بعد از تکمیل مشخصات‌فردی نوبت به افراد تحت تکفل می‌رسد. در مرحله بعدی، باید افراد تحت تکفل سرپرست خانوار را اضافه کنید. بعد از تکمیل شدن اطلاعات، یک کد تایید برای متقاضی پیامک می‌شود. با وارد کردن کد پیامک‌شده و انتخاب گزینه «تایید» ثبت‌نام تکمیل خواهد شد. اما دریافت این پیامک به این معنی نیست که وام به شما تعلق می‌گیرد، این پیامک فقط به این معنا است که اطلاعات شما ثبت شده و به بانک عامل برای دریافت وام معرفی می‌شوید.

وام ودیعه مسکن بعد از ارسال پیامک از حالت غیرحضوری به حضوری تبدیل می‌شود و متقاضی می‌تواند به بانک و شعبه معرفی‌شده مراجعه کند. طبق دستورالعمل بانک مرکزی اگر متقاضی حداکثر تا ۱۵ روز کاری بعد از تاریخ معرفی به شعبه برای کارهای اداری اقدام نکند، درخواست متقاضی، منقضی می‌شود. طبق آخرین اعلام بانک مرکزی از تیرماه سال ۱۴۰۱ تا اسفند سال ۱۴۰۲ حدود ۲۷هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین به ۳۹۳هزار و ۸۵۰ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

همچنین در این مدت از مجموع ۴۵۴ هزار و ۶۰۱ متقاضی معرفی‌شده از طریق سامانه وزارت راه‌وشهرسازی به بانک‌‌های عامل برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، تعداد ۳۹هزار و ۸۵۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۶۹هزار میلیارد ریال پرداخت شده و بقیه متقاضیان نیز یعنی حدود ۶۰هزار و ۷۵۱ متقاضی دیگر در حال سپری‌کردن فرآیند تشکیل پرونده هستند تا در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند. یعنی هنوز از سال گذشته ۶۰ هزار و ۷۵۱ نفر در صف دریافت وام قرار دارند./هفت صبح

آیا وام ودیعه مسکن مشکل فقهی دارد؟

آنطور که عضو شورای فقهی بانک مرکزی به خبرگزاری‌ها گفته، تصمیم اولیه درباره نوع قرارداد وام ودیعه مسکن اصلاح شد تا مشکل فقهی و ابهامی که درباره حرام و حلال بودن این وام مطرح شده بود، برطرف شود. به همین دلیل، وام ودیعه مسکن مستأجران در قالب عقد مرابحه ارائه خواهد شد.

پیش از این در شبکه‌های اجتماعی این شبهه مطرح شده بود که وقتی این وام -در واقع- به عنوان قرض دولت به مستاجران برای پرداخت به موجران (صاحبخانه‌ها) پرداخت می‌شود و وقتی قرار است با سود مشخص‌شده پس داده شود، تفاوتی با امر حرام ربا ندارد.

به این ترتیب نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجران به صورت ودیعه مسکن منتفی شده و در واقع با تغییر عنوان و نوع قرارداد با نام عقد مرابحه خرید کالا و خدمات -که زیرمجموعه قرض تلقی نمی‌شود- به مستاجران داده می‌شود. مستاجران پس از دریافت تسهیلات می‌توانند نسبت به خرید کالا و خدمات اقدام کنند که یکی از این خدمات، مسکن و محل سکونت است.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *