نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

کی خودرو بخریم که سود کنیم؟

کی خودرو بخریم که سود کنیم؟

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب می خواهیم به سوال “کی خودرو بخریم که سود کنیم؟” پاسخ دهیم.

اقتصاد 100- آبان‌ماه سال گذشته تا خرداد امسال، وزیر صمت در دو اظهار نظر با وعده بهبود بازار خودرو به مردم توصیه کرده که برای خرید خودرو عجله نکنند.

بهترین زمان خرید خودرو از زبان وزیر صمت

عباس علی آبادی در آبان ماه سال گذشته گفته بود که با واردات خودرو ، افزایش تولید و سیاست‌های در‌پیش‌گرفته دولت، آرامش به بازار خودرو بر‌می‌گردد.

با وجود این توصیه قیمت ها در بازار آزاد حداقل تا پایان سال گذشته نه تنها روند کاهشی نداشته که با افزایش چشمگیری نیز همراه بوده است.

از همین رو شهروندانی که به وعده وزیر صمت اعتماد کردند، حالا متضرر شدند چرا که قیمت خودرو ده ها و یا صدها میلیون تومان افزایش یافته است.

علی‌آبادی از مردم خواسته که به توصیه و وعده وی اعتماد کنند، زیرا شرایط باثبات‌تری [در بازار] ایجاد می‌شود و آنها می‌توانند خودروهای مدنظر خود را با شرایط بهتری بخرند.

وعده دوم در حالی از سوی وزیر صمت عنوان شده که تمامی عوامل خودرویی و غیرخودرویی نشانه‌های مثبتی مبنی بر تحقق وعده دوم وزیر را انعکاس نمی‌دهند.

تولید خودرو در سه ماه گذشته روند نزولی داشته و قیمت ها نیز از اردیبهشت سال گذشته فریز بوده، بنابراین مشخص نیست که وعده دوم نیز قرار است چه زمانی عملی شود.

بررسی ها نشان می‌دهد حد فاصل وعده نخست وی تا شب عید، میانگین قیمت خودرو ۲۲ درصد رشد کرده است.

همچنین از وعده نخست ‌وزیر صمت تا اواخر فروردین امسال نیز میانگین قیمت خودرو در بازار آزاد بیش از ۳۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. با این حساب مشخص نیست که سیاستگذار بر چه مبنایی وعده بهبود وضعیت بازار را داده است.

این مطالب رو به هیچ عنوان از دست نده:
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *