نام هشتی ها، به علت ارادت خاص ما، به امام خوبی ها، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، برای این وب سایت انتخاب شده است.

تست گالوپ

تست گالوپ

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در راهنمای زیر از سایت هشتی ها می خواهیم درباره تست گالوپ توضیحاتی ارائه دهیم.

تست گالوپ که اکنون به عنوان ارزیابی CliftonStrengths شناخته می شود، استعدادهای طبیعی شما را از طریق یک سری سوالات شناسایی می کند. نمره قبولی/شکست را ارائه نمی دهد، اما در عوض 5 نقطه قوت برتر شما را نشان می دهد تا به شما کمک کند در کار و زندگی برتر باشید.

مقدمه ای بر آزمون گالوپ

در یک چشم انداز حرفه ای که همیشه در حال تحول است، درک نقاط قوت و ضعف ذاتی یک فرد بسیار مهم است. آزمون گالوپ، که به طور رسمی به عنوان ارزیابی نقاط قوت کلیفتون شناخته می‌شود، شناخت عمیقی را در مورد توانایی‌های فردی ارائه می‌دهد و باعث تسهیل تصمیم گیری های شغلی و شخصی اصولی تری می شود. ابزار مربوطه در کمک به افراد و سازمان‌ها برای هدایت مؤثر استعدادهای خود و همچنین تضمین رشد و بهره‌وری پایدار در کار خواهد شد.

لطفا از پست آزمون کلیفتون دیدن کنید.

دونالد او. کلیفتون: از پرواز جنگی تا روانشناسی نقاط قوت

دونالد او. کلیفتون، که به«پدر روانشناسی نقاط قوت» مشهور است، مسیر زندگی پرفراز و نشیبی داشت. او که ابتدا در جنگ جهانی دوم به عنوان ناوبر و بمب‌افکن در پروازهای B-24 شرکت می‌کرد، پس از گذراندن 25 عملیات موفق، به خاطر شجاعت و خدماتش، نشان صلیب پرواز ممتاز را دریافت کرد.

اما جنگ برای کلیفتون نقطه عطفی بود. او تحت تاثیر تجربیاتش در جنگ، به این نتیجه رسید که می‌خواهد زندگی خود را وقف انجام کارهای نیک و مفید برای بشریت کند.

تعهدی که او را به سوی مطالعه و تحقیق در زمینه توسعه فردی سوق داد. کلیفتون مطالعات خود را در کتابخانه دانشگاه نبراسکا-لینکلن آغاز کرد، اما به سرعت دریافت که دانش موجود در کتاب‌های روانشناسی در مورد انسان‌ها ناقص و نادرست است.

او با اتکا به تجربیات و مطالعات خود، رویکردی نوین در روانشناسی به نام«روانشناسی نقاط قوت» را پایه‌گذاری کرد. کلیفتون معتقد بود که به جای تمرکز بر ضعف‌ها و مشکلات افراد، باید بر شناسایی و تقویت نقاط قوت و استعداد ذاتی آن ها تمرکز کرد.

تست نقاط قوت کلیفتون که به عنوان«گالوپ استریت ‌نگت» نیز شناخته می‌شود، حاصل تلاش‌های او در این زمینه بود. تستی که به افراد کمک می‌کند تا پنج نقطه قوت اصلی خود را شناسایی کرده و از آن ها برای رسیدن به موفقیت و تعالی در زندگی خود استفاده نمایند.

کتاب«کشف توانمندی‌ها» (با عنوان«5 نقطه قوت خود را بشناسید» در ایران) از جمله آثار پرفروش کلیفتون است که به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان در مسیر خودشناسی و شکوفایی استعدادهایشان کمک کرده است.

میراث کلیفتون به عنوان یک روانشناس و کارآفرین الهام‌بخش، فراتر از زمان و مکان می باشد. او به ما آموخت که هر انسانی دارای نقاط قوت منحصر به فردی است که می‌تواند با پرورش و به‌کارگیری آن ها، به موفقیت و شادکامی در زندگی دست یابد.

لطفا از پست توسعه فردی دیدن کنید.

درک ارزیابی Clifton Strengths

درک ارزیابی Clifton Strengths
درک ارزیابی Clifton Strengths

تست گالوپ که طی چندین دهه تحقیق، توسعه یافته است، بر فلسفه ای استوار است بر مبنای جمله فوق که افراد در راه خود به طور منحصر به فردی قدرتمند هستند. ارزیابی ذکر شده نقاط قوت شخصی را در 34 موضوع طبقه بندی نموده و سپس به چهار حوزه توانایی رهبری تقسیم می شودکه شامل: اجرا، تأثیرگذاری، ایجاد رابطه و تفکر استراتژیک می باشد.

 • اجرای دامنه

افرادی که در حوزه مطرح شده دارای برتری هستند، در ایجاد اتفاقات نیز مهارت دارند. آن‌ها می‌توانند ایده‌ای را دریافت نموده و آن را اجرا کنند و حتی مسیر فرآیند مربوطه را تجسم نمایند و برای آن سناریویی با پایان بندی بسازند. در حوزه مذکور، نقاط قوتی مانندAchiever،Arranger و Responsibility برجسته می‌شوند که توانایی فرد برای کار سخت، سازمان‌دهی با انعطاف‌پذیری و مالکیت پروژه‌ها را ایجاد می‌کند.

 • تاثیرگذاری بر دامنه

حوزه گفته شده شامل نقاط قوتی است که به افراد کمک می کند بر تغییر، متقاعد کردن و برانگیختن دیگران تأثیر بگذارند. مضامین کلیدی مانندMaximizer، Activator و Command در حیطه مذکور وارد عمل می شوند و افراد را برای الهام بخشیدن به تیم خود، شروع پروژه های جدید و به عهده گرفتن مسئولیت در موقعیت های چالش برانگیز تجهیز می نمایند.

 • دامنه ایجاد رابطه

نقاط قوت تحت نظر حوزه مربوطه برای کسانی که در ایجاد روابط قوی که بتواند یک تیم را کنار هم نگه دارد و آن را از مجموع اجزای اش بیشتر و دارای برتری می باشند، بسیار مهم است. نقاط قوت قابل توجه در حیطه مذکور عبارتند ازRelator، Harmony و Includer که ارتباطات نزدیک را تقویت می‌کنند، تفاوت‌ها را هموار و پای دیگران را نیز به میان می‌کشند.

 • حوزه تفکر استراتژیک

برای کسانی که توانایی حفظ یک سازمان را در خط مقدم نوآوری و پیش بینی مسائل بالقوه قبل از برند شدن کار دارند، حوزه تفکر استراتژیک ضروری است. نقاط قوتی مانند روش های استراتژیک، آینده نگر و یادگیرنده افراد را برای جذب اطلاعات، پیش بینی نیازها و ابداع استراتژی های جامع توانمند می کند.

همکاری با مشاوران هشتی ها، باعث می شود افراد بتوانند مشاوره های هدفمند متناسب با نقاط قوت و اهداف منحصر به فرد خود را دریافت نموده و همینطور تصمیم گیری آگاهانه را تسهیل و رشد و توسعه را تقویت کنند.

مزایای آزمون گالوپ در تنظیمات حرفه ای

مزایای آزمون گالوپ در تنظیمات حرفه ای
مزایای آزمون گالوپ در تنظیمات حرفه ای

استفاده از تست گالوپ در محیط های حرفه ای مزایای بی شماری دارد. امر ذکر شده نه تنها به قرار دادن افراد مناسب در نقش های درست کمک می کند، بلکه پویایی تیم را افزایش داده و کارایی کلی سازمان را بیشتر می کند.

 • افزایش همکاری تیمی

درک نقاط قوت مختلف اعضای تیم می تواند منجر به همکاری موثرتر شود. با هماهنگ کردن وظایف با نقاط قوت ذاتی هر یک از اعضای تیم، رهبران می توانند مشارکت و بهره وری بالاتر را تضمین کنند.

 • افزایش مشارکت کارکنان

زمانی که کارمندان از نقاط قوت خود آگاه باشند و فرصت هایی برای استفاده از آن ها داده شود، سطح مشارکت افزایش یافته و رفتار فوق نه تنها روحیه را تقویت می کند، بلکه نرخ گردش مالی را کاهش می دهد، زیرا کارکنان احساس ارزشمندی و درک بیشتری می نمایند.

 • برنامه ریزی استراتژیک نیروی کار

بینش ارائه شده توسط آزمون گالوپ برای برنامه ریزی نیروی کار بسیار ارزشمند است. دانستن مشخصات نقاط قوت کارکنان بالقوه و موجود می تواند استراتژی های استخدام، توسعه و تیم سازی را راهنمایی و آن ها را بیشتر با اهداف سازمانی هماهنگ کند.

 • پیاده سازی نقاط قوت گالوپ در توسعه شخصی

فراتر از محل کار، آزمون گالوپ می تواند نقش مهمی در توسعه فردی داشته باشد. با درک نقاط قوت منحصر به فرد خود، افراد برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد شغل و زندگی شخصیشان مجهزتر می شوند که منجر به رضایت و موفقیت بیشتر می شود.

 • توسعه شغلی

افراد می توانند از بینش قدرتمند به دست آمده خود استفاده کنند تا مسیر شغلیشان را به گونه ای تنظیم نمایند که با استعدادها و توانایی های طبیعی آن ها هماهنگ باشد و همچنین باعث پیشرفت شغلی سریعتر و کامل تر برایشان می شود.

 • رشد شخصی

شناخت و توسعه نقاط قوت شخصی می تواند منجر به بهبود عزت نفس و درک بهتر توانایی ها و پتانسیل های فرد شود. آگاهی در زمینه فوق می تواند رویکرد پیشگیرانه تری نسبت به چالش ها و اهداف شخصی ایجاد نماید.

35 تم توانمندی کلیفتون

35 تم توانمندی کلیفتون که به عنوان«تم‌های استعداد» یا«نقاط قوت» نیز شناخته می‌شوند، دسته‌بندی‌هایی از ویژگی‌های رفتاری و تفکر هستند که نشان‌دهنده استعدادهای ذاتی افراد می باشند. تم‌های مطرح شده به چهار حوزه اصلی دسته‌بندی می‌شوند:

 1. اجرا: تم‌های مربوط به توانایی افراد در انجام کارها به شیوه‌ای موثر است.
 2. تاثیرگذاری: تم‌هایی که مربوط به توانایی افراد در برقراری ارتباط و نفوذ بر دیگران می باشد.
 3. حمایت: تم‌های مربوط به توانایی افراد در ایجاد روابط و همکاری با دیگران است.
 4. فکر استراتژیک: تم‌های مربوط به توانایی افراد در تفکر و برنامه‌ریزی برای آینده است.
 5. موفقیت: تمایل به تعیین و دستیابی به اهداف چالش‌برانگیز را شامل می شود.
 6. اجرا: توانایی انجام کارها به شیوه‌ای کارآمد و با کیفیت بالا را در بر می گیرد.
 7. انضباط: توانایی تنظیم و پایبندی به برنامه‌ها و جدول زمانی را شامل می شود.
 8. مسئولیت‌پذیری: پاسخگویی نسبت به تعهدات و اقدامات خود را نشان می دهد.
 9. ثبات: حفظ ثبات و تمرکز در شرایط سخت را شامل می شود.
 10. حوصله: تمایل به صرف زمان و تلاش برای انجام کارها را به درستی در بر می گیرد.
 11. کوشش: میل به سخت‌کوشی و تلاش برای رسیدن به اهداف را نشان می دهد.
 12. فعالیت: تمایل به سرگرم شدن و درگیر شدن در فعالیت‌ها را شامل می شود.
 13. میل به یادگیری: تمایل به یادگیری چیزهای جدید و توسعه مهارت‌ها را هدف قرار می دهد.
 14. کنجکاوی: تمایل به کاوش و پرسش در مورد جهان اطراف را در بر می گیرد.
 15. خلاقیت: نشان دهنده توانایی تولید ایده‌های جدید و ابتکاری می باشد.
 16. استعداد حل مسئله: توانایی شناسایی و حل مشکلات به شیوه‌ای موثر را شامل می شود.
 17. تفکر استراتژیک: توانایی برنامه‌ریزی و سازماندهی برای رسیدن به اهداف بلندمدت می باشد.
 18. دوراندیشی: توانایی در نظر گرفتن عواقب احتمالی اقدامات خود را در بر می گیرد.
 19. قضاوت: توانایی سنجش و ارزیابی اطلاعات به شیوه‌ای عینی و ملموس می باشد.
 20. بینش: توانایی درک الگوها و معانی در داده‌ها و اطلاعات را شامل می شود.
 21. هارمونی: تمایل به ایجاد صلح و وفاق در بین دیگران است.
 22. مهربانی: تمایل به کمک به دیگران و ابراز نگرانی برای آن ها را مورد اشاره قرار می دهد.
 23. امیدواری: حفظ یک دیدگاه مثبت و خوش‌بینانه به زندگی را عنوان می کند.
 24. ایثار: تمایل به فدا کردن نیازها و خواسته‌های خود برای کمک به دیگران را در بر می گیرد.
 25. مثبت‌اندیشی: تمرکز بر جنبه‌های مثبت زندگی و تجربیات را بیان می کند.
 26. انسان‌دوستی: تمایل به کمک به دیگران و ایجاد دنیایی بهتر را شامل می شود.
 27. عدالت: تمایل به رفتار عادلانه و منصفانه با همه افراد را در نظر می گیرد.
 28. انصاف: تمایل به بخشش و درک اشتباهات دیگران را درست می داند.
 29. شجاعت: تمایل به ایستادگی در برابر آنچه درست است، حتی زمانی که دشوار است را نشان می دهد..
 30. روحیه: تمایل به حفظ روحیه مثبت و خوش‌بینانه، حتی در شرایط سخت را شامل می شود.
 31. شور و اشتیاق: احساس اشتیاق و تعهد عمیق نسبت به علایق و اهداف خود را در بر می گیرد.
 32. اعتماد به نفس: ایمان به توانایی‌های خود در جهت رسیدن به اهداف مربوطه را نشان می دهد.
 33. عزت نفس: احساس ارزشمندی و احترام به خود را شامل می شود.
 34. فردیت: تمایل به منحصر به فرد بودن و دنبال کردن مسیر خود در زندگی می باشد.
 35. استقلال: تمایل به خودکفایی و اتکا به خود و همچنین آگاهی از نقاط قوت و ضعف در جهت بهبود مستمر زندگی می باشد.

مشاوران هشتی ها در تفسیر نتایج تست گالوپ و ایجاد استراتژی‌هایی برای پیشرفت حرفه‌ای و شخصی دارای تخصص ویژه ای می باشند. از طریق مشاوره و همکاری نزدیک با آن ها به افراد کمک می گردد تا نقاط قوت خود را درک نموده و زمینه های بهبود را شناسایی و از ویژگی های منحصر به فرد خود برای دستیابی به موفقیت استفاده کنند.

بهینه سازی عملکرد تیم با نقاط قوت گالوپ

بهینه سازی عملکرد تیم با نقاط قوت گالوپ
بهینه سازی عملکرد تیم با نقاط قوت گالوپ

یکی از تاثیرگذارترین کاربردهای تست گالوپ در افزایش عملکرد تیم است. با همسو کردن نقاط قوت هر یک از اعضا با نقش ها و مسئولیت های خاص خود رهبران می توانند تیم های بسیار موثر و مکملی ایجاد کنند. همسویی استراتژیک ذکر شده منجر به بهبود کارایی و نوآوری می شود، زیرا اعضای تیم نه تنها در نقش های خود صلاحیت دارند، بلکه به طور طبیعی مایل به برتری نیز می باشند.

 • توسعه رهبری متناسب

رهبری برای همه یکسان نیست. آزمون گالوپ بینش هایی را ارائه می دهد که برای توسعه مهارت های رهبری بر اساس نقاط قوت فردی بسیار مهم است. رهبران با درک نقاط قوت منحصربه‌فرد خود، می‌توانند بهتر با چالش‌ها کنار بیایند، تیم‌های خود را الهام بخشند و موفقیت سازمانی را نیز به پیش ببرند. رویکرد سفارشی که برای توسعه رهبری به پرورش انواع سبک های آن که معتبر و موثر هستند کمک می کند.

 • حل تعارض

درگیری در تیم ها اغلب از سوء تفاهم ها و تضاد سبک های کاری ناشی می شود. با وضوح ارائه شده توسط تست گالوپ، اعضای تیم می توانند از نقاط قوت و رویکردهای مختلف در تیم قدردانی نموده که منجر به راهبردهای حل تعارض همدلانه تر و موثرتر شده است و امر فوق درک محیط کاری سالم تری را تقویت می کند و می تواند انسجام تیم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

داستان های موفقیت: تاثیر نقاط قوت گالوپ

داستان های موفقیت: تاثیر نقاط قوت گالوپ
داستان های موفقیت: تاثیر نقاط قوت گالوپ

شرکت‌های متعددی، از کسب‌وکارهای کوچک گرفته تا شرکت‌های چندملیتی بزرگ، مزایای ملموسی را از اجرای CliftonStrengths گالوپ دیده‌اند. به عنوان مثال یک شرکت فناوری، کوچینگ مبتنی بر نقاط قوت را برای بخش فناوری اطلاعات خود اجرا کرد و شاهد کاهش 50 درصدی در زمان اتمام پروژه بود. به طور مشابه، یک زنجیره خرده‌فروشی که نقش‌های نمایندگان خدمات مشتری خود را بر اساس نقاط قوت آن ها هماهنگ کرده بود، افزایش 20 درصدی در امتیاز رضایت مشتری را گزارش کرد.

 • موفقیت فردی

در سطح فردی، بسیاری از متخصصان از نقاط قوت خود برای ایجاد مسیرهای شغلی کامل تر استفاده کرده اند. مطالعات موردی اغلب نشان می‌دهد افرادی که بر نقاط قوت خود تمرکز می‌کنند، نه تنها از رضایت بیشتری برخوردارند، بلکه احتمال بیشتری دارد که پروژه‌های جاه‌طلبانه و نقش‌های رهبری را نیز دنبال نمایند.

راه حل های نرم افزاری مبتنی بر نقاط قوت

راه حل های نرم افزاری مبتنی بر نقاط قوت
راه حل های نرم افزاری مبتنی بر نقاط قوت

چندین راه حل نرم افزاری به طور خاص برای کمک به سازمان ها در اجرای استراتژی های مبتنی بر نقاط قوت طراحی شده اند. پلتفرم‌هایی که ویژگی‌هایی مانند ارزیابی خودکار نقاط قوت، گزارش‌های شخصی‌سازی شده و داشبوردهای تعاملی را ارائه می‌کنند که به کارمندان و مدیران کمک نموده توسعه را در زمان واقعی پیگیری کنند.

با ادغام ابزارهای مربوطه در سیستم های منابع انسانی خود، شرکت ها می توانند اطمینان حاصل کنند که شیوه های مبتنی بر نقاط قوت به طور یکپارچه در بافت عملیاتی آن ها صورت می گیرد.

بینش داده محور

استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها در ارتباط با ارزیابی نقاط قوت گالوپ به سازمان ها این امکان را می دهد که بینش عمیقی در مورد پویایی تیم و عملکرد سازمانی کشف کنند.

تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده می‌تواند درگیری‌های تیمی بالقوه را زودتر شناسایی و ترکیب بهینه نقاط قوت را برای پروژه‌های خاص هدف قرار دهد و حتی مسیرهای شغلی را پیش‌بینی کند که به بهترین وجه با نقاط قوت فرد همخوانی دارد. بینش‌هایی که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا تصمیمات فعالی اتخاذ نموده که باعث می شود بهره‌وری و رضایت کارکنان را افزایش دهد.

چالش ها و ملاحظات در توسعه مبتنی بر نقاط قوت

در حالی که مزایای اجرای نقاط قوت گالوپ بسیار زیاد است، سازمان ها باید از چالش ها و ملاحظات در شیوه مذکور نیز آگاه باشند.

 • اجتناب از تثبیت نقاط قوت

یکی از مشکلات رایج، تاکید بیش از حد بر نقاط قوت به استثنای پرداختن به نقاط ضعف است. در حالی که استفاده از نقاط قوت سودمند می باشد، نادیده گرفتن زمینه هایی که در آن بهبود نیاز است می تواند مانع رشد فردی و سازمانی گردد. برای سازمانها ضروری است که رویکردی متعادل را حفظ کنند که ضمن بهینه سازی نقاط قوت، توسعه را در مناطق ضعیف تر تشویق نماید.

 • تضمین انعطاف پذیری

ملاحظات دیگری در روش مربوطه وجود دارد که اطمینان می دهد رویکرد مبتنی بر نقاط قوت به تخصیص نقش سفت و سخت منجر نمی شود. انعطاف پذیری کلید رشد شخصی و انطباق با تغییر نیازهای کسب و کار است. کارکنان باید فرصت‌هایی برای کشف و توسعه در مناطق خارج از نقاط قوت غالب خود داشته باشند، که می‌تواند منجر به نوآوری و تطبیق‌پذیری غیرمنتظره گردد.

مشارکت با هشتی ها می تواند به مراجعه کنندگان، انبوهی از دانش و منابع با هدف بازگشایی پتانسیل کاملشان در جهت پیشبرد پیشرفت شغلی و رشد کلی نگر را ایجاد کند که روند مذکور چه به دنبال راهنمایی در مورد پویایی تیم و چه توسعه شغلی یا رشد شخصی باشد، تضمین کننده پشتیبانی جامع و راه حل های مناسب برای تحقق اهداف فردی و سازمانی است.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

آزمون گالوپ، از طریق ارزیابی نقاط قوت کلیفتون، درک جامعی از نقاط قوت فردی ارائه می دهد که در چهار حوزه کلیدی طبقه بندی شده اند: اجرا، تأثیرگذاری، ایجاد رابطه و تفکر استراتژیک که قابلیت اجرایی داشته و با استفاده از بینش ها به دست آمده، سازمان ها می توانند پویایی و بهره وری تیم را افزایش دهند و رضایت کارکنان را بهبود بخشند.

آزمون مورد نظر با تمرکز بر همسویی وظایف با نقاط قوت ذاتی افراد، همکاری را تقویت می کند و همچنین مشارکت کارکنان را افزایش و برنامه ریزی استراتژیک نیروی کار را قادر به رشد در مسیر ترسیم شده می نماید. به علاوه، با توانمندسازی افراد برای اتخاذ تصمیمات شغلی آگاهانه و دنبال کردن مسیرهایی که بر استعدادهای منحصر به فرد آن ها سرمایه گذاری می کند، باعث تسهیل توسعه شخصی و در نهایت رشد و تحقق اهداف می گردد.

برای راهنمایی مناسب در مورد پیمایش تست گالوپ و به حداکثر رساندن مزایای آن، توصیه می‌شود از متخصصان و مشاوران هشتی ها استفاده کنید. بینش تخصصی و رویکرد شخصی مشاوران هشتی ها افراد و سازمان ها را قادر می سازد تا از پتانسیل کامل ارزیابیشان استفاده کنند.

سوالات متداول

 1. تست گالوپ چیست؟

آزمون گالوپ، که رسماً به عنوان ارزیابی قدرت کلیفتون شناخته می‌شود، یک ابزار روان‌شناختی امی باشد که برای کمک به افراد در شناسایی نقاط قوت شخصی خود از بین 34 موضوع ممکن، طراحی شده است. موضوعات ذکر شده در چهار حوزه اجرا، تأثیرگذاری، ایجاد رابطه و تفکر استراتژیک دسته بندی می شوند که جنبه های مختلف توانایی های شخصی و حرفه ای را منعکس می کنند.

 • درک نقاط قوت شخصی: آزمونی که نقاط قوت غالب شما را از مجموعه ای شامل 34 موضوع پدیدار می نماید که به شما امکان می دهد درک عمیق تری از قابلیت های شخصی داشته باشید.
 • توسعه مهارت ها: به تمرکز و توسعه قوی ترین مهارت های شما کمک می کند.
 • افزایش عملکرد کاری: با همسو کردن وظایف در جهت استعدادهای طبیعی، افراد می توانند عملکرد کاری خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.
 1. تست گالوپ چه سودی برای سازمان ها دارد؟

آزمون گالوپ با تسهیل رویکرد مبتنی بر نقاط قوت در مدیریت و کار تیمی، مزایای بی شماری را برای سازمان ها ارائه می نماید و همچنین کسب و کارها را قادر می سازد تا کارکنان را در نقش هایی قرار دهند که استعدادهای طبیعی آن ها را به حداکثر برساند، که منجر به بهره وری بالاتر، افزایش مشارکت کارکنان و فرهنگ هماهنگ تر در محل کار می شود.

 • افزایش بهره وری: کارمندانی که در نقش هایی کار می کنند که با نقاط قوت آن ها همسوتر است، بهره وری بیشتری دارند.
 • مشارکت بیشتر کارکنان: شناخت و استفاده از نقاط قوت ذاتی کارکنان، روحیه آن ها را حفظ و همینطور افزایش می دهد.
 • پویایی تیم بهبود یافته: تیم ها زمانی بهتر عمل می کنند که اعضا نقاط قوت یکدیگر را درک نموده و با اطلاع از چگونگی انجام کار بهترین همکاری را انجام می دهند.
 1. چه کسانی باید در آزمون گالوپ شرکت کنند؟

تست گالوپ برای هر کسی که علاقه مند به رشد شخصی و بهبود عملکرد حرفه ای خود است مناسب می باشد. امر مربوطه به ویژه برای رهبران تیم، مدیران و متخصصان منابع انسانی که وظیفه تیم سازی، توسعه کارکنان و افزایش کارایی محل کار را بر عهده دارند، ارزشمند است.

 • افراد به دنبال توسعه شغلی: به تصمیم گیری آگاهانه در مورد مسیرهای شغلی کمک می نمایند.
 • رهبران و مدیران تیم: برای بهبود مدیریت و پویایی تیم همکاری مفیدی دارند.
 • متخصصان منابع انسانی: به برنامه ریزی استراتژیک و توسعه نیروی کار کمک می کنند.
 1. 34 موضوع آزمون گالوپ چیست؟

34 موضوع آزمون گالوپ زمینه های خاصی از استعداد است که ارزیابی آن ها را به عنوان نقاط قوت شناسایی می کنند. موضوعات مربوطه به طور کلی به چهار حوزه تقسیم می شوند: اجرا، تأثیرگذاری، ایجاد رابطه و تفکر استراتژیک که هر کدام مقوله ای چالش برانگیز می باشند. هر موضوع بینش دقیقی در مورد نحوه برخورد یک فرد با کار و روابط بین فردی ارائه می دهد.

 • مضامین اجرایی: موضوعاتی که شامل دستیابی به موفقیت، سازگاری، مشورت، تمرکز و مسئولیت و سایر موارد مطرح شده است که بر تکمیل کار و قابلیت اطمینان داشتن تأکید دارند.
 • تم‌های تأثیرگذار: مضامینی مانند Activator، Command، Communication و Woo بر روی تأثیرگذاری بر دیگران و ایجاد تغییر تمرکز دارند.
 • مضامین ایجاد رابطه: که شامل توسعه دهندگی مسیر، همدلی، هماهنگی، رابطه و موارد دیگر ذکر شده می باشد برای ایجاد روابط قوی و تقویت انسجام تیم بسیار مهم هستند.
 • مضامین تفکر استراتژیک: که شامل موارد تحلیلی، زمینه ای، آینده نگری و راه های استراتژیک که به تصمیم گیری آگاهانه و پیش بینی نیازهای آینده کمک می کند.
 1. سازمان‌ها چگونه می‌توانند یافته‌های آزمون گالوپ را پیاده‌سازی کنند؟

سازمان‌ها می‌توانند یافته‌های حاصل از آزمون گالوپ را با ادغام بینش‌های تحلیل شده در شیوه‌های منابع انسانی، استراتژی‌های مدیریت و طرح‌های توسعه یافته تیم پیاده‌سازی کنند. رویکردی که به همسو کردن نقش های شغلی کارکنان با نقاط قوت آن ها کمک می کند و منجر به کار تیمی مؤثرتر و عملکرد کلی بهتری می شود.

 • نقش های شغلی متناسب: نقش ها را بر اساس نقاط قوت فردی برای افزایش رضایت شغلی و بهره وری تعیین می کنند.
 • تکالیف تیم مبتنی بر نقاط قوت: با ترکیب استراتژیک نقاط قوت اعضا برای پوشش تمام جنبه های نیازمندی مربوط به پروژه، تیم ها را تشکیل می دهند.
 • برنامه های توسعه مستمر: آموزش مداوم و فرصت های توسعه را ارائه می دهد که بر تقویت نقاط قوت غالب کارکنان تمرکز دارد.
 1. برخی از باورهای غلط رایج در مورد تست گالوپ چیست؟

برخی از تصورات غلط رایج در مورد آزمون گالوپ عبارتند از این باور که تست مربوطه برای شناسایی نقاط ضعف طراحی شده است، که افراد را در نقش های خاصی قرار می دهد و فقط در محیط های حرفه ای قابل اجرا است. در حالیکه، تصورات گفته شده نادرست اند زیرا آزمون مذکور صرفاً بر نقاط قوت تمرکز می کند و انجام انعطاف پذیر نقش را تشویق می کند و می تواند در جنبه های مختلف زندگی مفید باشد.

 • تمرکز بر نقاط قوت، نه نقاط ضعف: آزمونی که مشخص می‌کند افراد به طور طبیعی چه کارهایی را به بهترین شکل انجام می‌دهند و پیشرفت را در این زمینه‌ها تشویق می‌کنند.
 • انعطاف پذیری در نقش ها: به کارگیری سیال و پویای نقاط قوت در زمینه های مختلف، اجازه بروز استعدادهای نهفته را ممکن می سازد.
 • قابلیت اجرایی فراتر از کار: بینش به دست آمده می تواند روابط شخصی و درک افراد را در هر زمینه ای بهبود بخشد.
 1. چگونه باید برای شرکت در آزمون گالوپ آماده شد؟

آمادگی برای آزمون گالوپ شامل درک قالب آن و تأمل در تجربیات و دستاوردهای گذشته است. از آنجایی که آزمون استعدادهای طبیعی را می سنجد، بهتر است با ذهنی روشن و باز، بدون تلاش برای منحرف کردن نتایج برای مطابقت با یک ایده آل درک شده، انجام شود.

 • به دستاوردهای گذشته فکر کنید: در نظر بگیرید که چه چیزی در نقش های گذشته موفقیت و تحقق را به همراه داشته است.
 • باز و صادق باشید: به جای تفکر بیش از حد، به سؤالات بر اساس واکنش های غریزی پاسخ دهید.
 • هدف را درک کنید: بدانید که هدف شناسایی نقاط قوت برای مهار موثرتر آن ها است.
اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *